Rychlý kontakt: (+420) 777 126 122, 774 569 194
Rychlý kontakt: (+420) 777 126 122, 774 569 194

Kaplický mládežnický tenis se díky kvalitní přípravě v turnajích neztratí

Tenisový klub TK Sokol Kaplice je pilný nejen v přípravném, ale také závodním období. Z desítek mladých tenistů, kteří v Kaplici trénují v pravidelném tréninkovém plánu pod vedením hlavního trenéra Josefa Mikeše, jich již několik úspěšně reprezentuje klub i město Kaplice na regionální i republikové úrovni. Tenisový klub je zároveň pořadatelem republikových turnajů kategorie C v několika věkových kategoriích.
Z dětí nejvíce vynikají ti, kteří pravidelně hrají individuální turnaje. Například mladší žák Jonáš Rychnavský jde ve šlépějích svého bratra Marka, také úspěšného jihočeského tenisty, nyní trenéra a pedagoga, a získává individuální úspěchy zejména ve své kategorii. Naposledy vybojoval v domácím turnaji první místo ve čtyřhře společně Davidem Čížkem (viz foto níže).

Kategorii děvčat pak pravidelně reprezentuje Kristýna Bohatová, která se medailově prosazuje v turnajích své kategorie mladších žákyň, ale také ve starší kategorii. O druhém prázdninovém víkendu si například ze Strakonic přivezla turnajové stříbro z deblu. „Zmínil bych se v této souvislosti o tréninkové přípravě na příměstském letním táboře, který pravidelně pořádáme pro děti. Letos se ho zúčastnilo 20 dětí ve věku 6 až 14 let (viz foto níže).

Jonáš a Kristýna vzorně reprezentují Kaplici v celorepublikových soutěží,“ upřesňuje Jiří Bohata, který zajišťuje provoz kaplického tenisového klubu. Na konci školního roku se uskutečnil turnaj mladších žákyň, na kterém si Bohatová (viz foto níže – zcela vpravo z jednoho z předchozích turnajů) poradila se všemi soupeřkami a vybojovala zlato ve dvouhře.

Rychnavský pak ovládl letní turnaj mladšího žactva v Třeboni, kde vyhrál jak turnaj ve dvouhře, tak čtyřhru (viz foto níže).

„V posledních letech pravidelně pořádáme turnaje mladších i starších žáků za výborné účasti domácích hráčů. Jsme samozřejmě rádi, že obsazenost turnajů vždy dosahuje vysokých čísel. Skvělé prostředí tenisových dvorců a výborná účast domácích hráčů je příslibem do budoucnosti. Zdá se, že tenisu v Kaplici se zase blýská na lepší časy. Velké díky samozřejmě patří hráčům a samozřejmě i pořadatelům turnajů,“ říká předseda kaplického tenisového klubu a zároveň předseda Okresního tenisového svazu Český Krumlov František Brabec.