Rychlý kontakt: (+420) 777 126 122, 774 569 194

Tenistka Kristýna Bohatová zlatá a stříbrná v republikovým turnajích

S konkurencí šestnácti tenistek si v Plané nad Lužnicí v republikovém turnaji staršího žactva kategorie C (od 27. 7.) pěkně poradila Kristýna Bohatová, která je věkem ještě mladší žákyně. Odchovankyně kaplického TK Sokol přivezla z náročného víkendu hned dva cenné kovy. Přes starší a zkušenější soupeřky se nejdříve probojovala do finále dvouhry, ve kterém prohrála s Michaelou Pospíchalovou (LTC Tábor 1903) ve třech setech 6:3, 3:6, 1:0 (3). “Pouze” ze stříbra se ale nadějná tenistka dlouho neradovala. V turnajovém pavouku čtyřhry nastoupila společně s českokrumlovskou Karolínou Bohdalovou. Kaplicko-krumlovská dvojice proměnila zlatou šňůrou vítězství všechna tři utkání v nejcennější kov. Po prvním finálovém setu, který děvčata prohrála až ve zkrácené hře 6:7 (5), přišel zvrat v podobě naděleného “kanára” 6:0. Rozhodoval supertiebreak, který nahrazuje celý jeden set. Ten už duo Bohatová – Bohdalová nepustilo (10:4).
Letní tenisová sezóna je poměrně petrá na tenisové turnaje napříč celým Jihočeským krajem. Kaplicko-krumlovská dvojice se o týden později vydala na turnaj do Českých Budějovic. Přestože se Bohatové tentokrát nepodařilo probojovat na medailové pozice, v turnaji čtyřher opět společně s Karolínou Bohdalovou vystoupaly na nejvyšší metu. V předkole soutěže nejdříve porazily dvojici Havlíková – Kainráthová 6:1, 6:3. V prvním kole pak vyřadily Zítkovou (vítězku singlu) s Tikovskou 7:5 a 7:6. Ve finále pak opět předvedly, že umí trhat nervy přihlížejícím. Zápas plný zvratů, proti Veronice Marnové se Sabinou Škudrnovou, po vyrovnaných setech na obou stranách 6:2, 2:6 rozhodoval supertiebreak (zkrácená hra do základních deseti bodů), který Bohatová s Bohdalovou vyhrály těsně 11:9.