Rychlý kontakt: (+420) 777 126 122, 774 569 194
Rychlý kontakt: (+420) 777 126 122, 774 569 194

První kolo tenisových soutěží družstev bylo pro kaplické spíš seznamovací, mládež sbírala nové zkušenosti

Kapličtí tenisté postavili pro letošní sezónu družstev tři týmy – dospělé, dorost a starší žactvo. Prvnímu kolu soutěží na přelomu dubna a května už přálo hezké jarní počasí. Začátek ještě nedopadl na výbornou, mládežnické týmy se s vyššími soutěžemi spíše seznamovaly. „Chceme posbírat zkušenosti a ty příští rok zužitkovat k lepšímu umístění,“ vysvětlil manažer Sokol TK Kaplice Tomáš Makovec.

Dospělí zahájili svou sezónu v Krajském přeboru II. výhrou v Sezimově Ústí, kde vyhráli s místním béčkem přesvědčivě 7:2. „Sešla se nám dobrá sestava, která podala dobré výkony. S výsledkem jsme spokojeni,“ řekl Makovec, který sám přispěl dvěma body k vítězství. „Před soutěží jsme se snažili předvídat výsledky jednotlivých utkání, která můžeme vyhrát, abychom se v soutěži zachránili, po výhře se ale začalo mluvit o postupu,“ usmíval se Makovec posunu sebevědomí týmu po vyhraném utkání a vážně doplnil: „Další zápas napoví, jak na tom jsme.“

Dorostenci se letos účastní nejvyšší krajské soutěže a postupně se seznamují s těmi nejlepšími tenisty v kraji. První mistrák odehráli doma s Pískem a odešli poraženi 1:8. „O jediný bod se postaral Jonáš Rychnavský. Možná bychom si zasloužili i druhý bod,“ hodnotil Tomáš Makovec. Na soupisce Sokola TK Kaplice jsou v dorosteneckém věku jen dvě děvčata a jeden chlapec, zbytek týmu tvoří ještě žáci. „Chceme posbírat zkušenosti a ty příští rok zužitkovat k lepšímu umístění. K tomu se potřebujeme letos udržet, ale víme, že to budeme mít těžké, ostatní týmy v soutěži jsou zázemím větší a soupisky mají zkušenější. Musíme překvapit. Dobře víme, ve kterých zápasech se bude rozhodovat,“ prozradil Makovec.

Starší žactvo si svou obnovenou premiéru v nejvyšší krajské soutěži odbylo v Českých Budějovicích. Nejmladší kaplické družstvo prohrálo poměrem 2:7. „Po dvouhrách to klidně mohlo být 3:3, ale taky 1:5, v tom jsou soutěže družstev tak specifické. Jednička soupisky Jonáš Rychnavský i zde uhrál pro tým cenný bod,“ připomněl Tomáš Makovec víkendový úspěch talentovaného staršího žáka, který již dokáže obstát také mezi dospělými. „Vloni jsem po postupu říkal, že si myslím, že se v téhle soutěži neztratíme, a za tím si nadále stojím. Výkony byly dobré. Teď je zapotřebí následující víkend vyhrát,“ důvěřuje svým klubovým svěřencům Tomáš Makovec, který je zároveň jedním z trenérů mládeže.

Text: Jan Bohdal
Foto: Jan Bohdal